Looir Biuro Rachunkowe

LOOIR
BIURO RACHUNKOWE
KANCELARIA
DORADZTWA
PODATKOWEGO

USŁUGI RACHUNKOWE

Kancelaria spełnia również swoją funkcję jako biuro rachunkowe (biuro księgowe), oferując szeroki zakres usług księgowych i pomocy w zakresie zagadnień związanych z rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej jak i wszelką pomoc w trakcie jej prowadzenia. Dla podmiotów, które decydują się na współpracę ze mną, moje biuro księgowe oferuje szeroki i kompleksowy zakres usług księgowych, w szczególności:
  • Prowadzę księgi handlowe dla firm zobowiązanych do prowadzenia pełnej księgowości, np.: spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym zakresie poza księgami dodatkowo sporządzam wszelkie inne niezbędne dokumenty jak, np.: plany kont, ewidencje dla celów podatku od towarów i usług, przygotowuję sprawozdania finansowe za rok dany obrotowy oraz dokumenty do KRS związane z zgłoszeniem sprawozdania do rejestru sądowego.
  • Prowadzę księgę przychodów i rozchodów Oraz dodatkowo sporządzam wszelkie inne wymagane ewidencje, np: dla celów podatku od towarów i usług, środków trwałych, sporządzam miesięczne deklaracje podatkowe, roczne zeznania podatkowe.
  • Obsługa kadrowa i przed ZUS Biuro księgowe oferuje kompleksową obsługę w tym zakresie (łącznie z doradztwem), która dla mojego klienta sprowadza się do tego, że otrzymuje w odpowiednim terminie co miesiąc informację o wysokości podatku (lub składki ZUS do zapłaty). Resztą nie musi się w ogóle przejmować. Wszelkie dokumenty (ich sporządzanie, wysyłanie, rozliczanie) moje biuro księgowe załatwia w jego imieniu bez jego udziału. Jedynym obowiązkiem klienta jest terminowe dostarczenie do biuro księgowego dokumentów za dany okres rozliczeniowy oraz uregulowanie należności wobec ZUS lub Urzędu Skarbowego. W tym zakresie przygotowuję również wszelkie dokumenty związane z nawiązaniem, przebiegiem i rozwiązaniem stosunku pracy, stosunku zlecenia, osób wykonujących pracę w oparciu o kontrakty, rozliczaniu wynagrodzeń osób na podstawie powołania (np. członków zarządu spółek z o. o.).
Posiadam niezbędne ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej co czyni, że moje usługi są w pełni bezpieczne.